Financial Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Nestle Romania active.

Vezi toate job-urile Financial Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Nestle Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.04.2018
    Remote work: On-site

    Vino sa te alaturi business-ului Nestlé ca

    Financial Specilist

    Responsabilitati:

    • Acorda suport echipei de vanzari si customer service cu privire la situatia financiara a clientilor si se asigura ca setarile clientilor in sistem refleca conditiile agreate in contract.
    • Stabilirea si luarea deciziilor in vederea calcularii provizioanelor pentru clienti
    • Asigurarea suportului in deblocarea/blocarea comenzilor
    • Reconcilierea balantelor cu toti clientii.
    • Asigurarea pregatirii informatiilor cerute de auditori
    • Se asigura de corectarea postarilor incorecte in AR, de stornarea si repunerea documentelor contabile stornate
    • Finalizarea inchiderilor de luna conform calendarului de inchidere
    • Verificarea tuturor documentelor pentru setare limita de credit clienti

    Abilitati si Experienta:

    • Studii superioare in Finante/Contabilitate
    • Experienta de 2 ani intr-o pozitie similara
    • Cunostiinte de operare intr-un ERP
    • Bune abilitati de comunicare
    • Spirit analitic
    • Initiativa si orientare catre rezultate
    • Abilitatea de prioritizare a cerintelor
    • Cunoastinte de Limba Engleza la un nivel avansat

    Numai candidatii potriviti vor fi contactati pentru interviu.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Nestle Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Nestle Romania >>

    BUCURESTI,

    Remote

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (186)