Demand & Supply Planner

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Nestle Romania active.

Vezi toate job-urile Demand & Supply Planner active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Nestle Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.04.2018
    Remote work: On-site

    Vino sa te alaturi business-ului Nestlé ca

    Responsabilitati:

    • Actualizarea săptămânală a stocului, vanzarii și a cererii efective în IMLIght
    • Generarea prognozei de vanzari
    • Imbunatatirea, intr-un mod constant si sustenabil, a indicatorului de Acuratete a Planificarii (DPA)
    • Folosirea unor metode de analiza statistica in generarea planului de vanzari
    • Responsabil pentru procesul de MFR
    • Cooperarea, împreuna cu departamentele de Marketing, Vânzări, Financiar si IT
    • Analizeaza si evalueaza planul si necesarul de aprovizionare in vederea satisfacerii cererilor
    • Realizarea unui management optim al stocurilor

    Experienta:

    • Experienţă de minim 1 an in Demand & Supply Planning, preferabil in FMCG
    • Studii superioare
    • Engleză nivel avansat
    • Excel nivel avansat
    • Abilitati analitice, de sintetizare a informatiilor, predilectia de a lucra cu cifre
    • Capacitatea de a lucra cu rezultate corecte, cu un volum mare de date

    Numai candidatii potriviti vor fi contactati pentru interviu

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Nestle Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Nestle Romania >>

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (58)