Coordonator Implementare Proiecte

Vezi toate job-urile Lagardère Travel Retail Romania active.

Vezi toate job-urile Coordonator Implementare Proiecte active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Angajator: Lagardère Travel Retail Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.07.2018

    Lagardère Travel Retail este lider global în industria de retail destinat călătorilor. Operând peste de magazine pe liniile de business Travel Essentials, Duty Free & Fashion și Foodservice în aeroporturi, gări și alte platforme situate în 42 de țări și teritorii, Lagardère Travel Retail a generat vânzări de 2,9 miliarde de euro în 2021 și 5,5 miliarde de euro în 2019.

    Cerinte

    • Absolvent al unei facultati de profil Tehnic (Constructii Civile, Instalatii pentru Constructii, etc.);
    • Permis de Conducere categoria B reprezinta un avantaj;
    • Cunostiinte medii de utilizare Microsoft Excel, Powerpoint etc.;
    • Disponibilitate pentru deplasari ocazionale in tara;
    • Experienta anterioara in domeniul Retail nu este obligatorie dar poate reprezenta un avantaj.

    Responsabilitati

    • Planifica, coordoneaza si urmareste toate aspectele din ciclul de viata al unui proiect, din etapa de Proiectare pana la Receptie si predarea catre departamentul Operational;
    • Este responsabil pentru procedura de Preluare a Spatiului de la Proprietar;
    • Stabileste Tema de Proiectare pentru Arhitecti, Ingineri de Structura si de Instalatii externi plecand de la layout-ul propus pentru locatie si informatiile primite de la Retail Designer si Store Planning Manager;
    • Se asigura ca Proiectele Tehnice corespund cu politica companiei, regulile de buna practica si Manualul Chiriasului/Caietul de Sarcini;
    • Participa activ si coordoneaza toate procedurile de achizitii, licitatii si facturare legate de proiect pentru: constructii, instalatii, echipamente, mobila, decoratiuni, signalistica si comunicari;
    • Efectueaza vizite periodice in santier pentru a se asigura ca lucrarile corespund din punct de vedere calitativ si sunt in concordanta cu politica companiei, regulile de buna practica, Proiectele Tehncie si Manualul Chiriasului/Caietul de Sarcini;
    • Verifica calitatea lucrarilor, cantitatile real executate, urmareste documentarea tuturor variatiilor si actualizarea contractelor;
    • Identifica si propune solutii tehnice si furnizori noi pentru lucrari de constructii/instalatii si mobilier;
    • Dupa caz, urmareste procedura de autorizare a lucrarilor de constructii si obtinere a autorizatiei de securitate la incendiu pentru proiect.

    Alte informatii

    Oferta:
    • Te alaturi unei echipe foarte dinamice de profesionisti;
    • Oportunitatea de a invata si a dezvolta o cariera intr-un mediu de lucru international.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (79)