Specialist Promovare Online

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile MyPAL Travel active.

Vezi toate job-urile Specialist Promovare Online active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Publicitate - Agentii publicitate active pe Hipo.ro

Angajator: MyPAL Travel
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.06.2018

    Eden Travel este o agentie tour-operatoare licentiata, detinuta de Eden Travel Partner SRL, companie care a dezvoltat platformele online de prezentare si rezervare pentru destinatii interne ViziteazaDelta.ro si SpreMunte.ro si sistemul MyPal.travel, sistem online de prezentare si rezervare a serviciilor turistice din intreaga lume.

    Noi, reprezentantii Eden Travel, imbinanand tehnologia cu interventia umana, ne dorim si ne propunem sa facem turismul mai placut si mai accesibil tuturor, asumandu-ne rolul de Partener de Incredere in toate relatiile dezvoltate!

    Credem ca ce este facut din pasiune este facut cel mai bine, de aceea suntem o echipa ce pune suflet in fiecare cerinta care ne este adresata.

    Cerinte

    - Experienta pe un post asemanator de minimum 3 ani;
    - Cunostinte de SEO si SEM, tehnici de promovare Google (AdWords, AdSense), Google Analytics, Online Marketing,
    - Cunostinte de grafica
    - Cunoasterea tehnicilor de comunicare si elaborare a mesajelor
    - Cunoasterea limbii engleze
    - Creativitate, atentie la detalii, orientare catre client si catre rezultate
    - Experienta in turism constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    - Gestioneaza campaniile PPC - analiza cuvinte cheie, creeaza si administreaza campanii, administreaza bugete, analizeaza și raporteaza rezultatele
    - Utilizeaza instrumente de lucru si tehnici specifice domeniului marketingului online;
    - Planifica, masoara, analizeaza si prezinta rezultatele campaniilor PPC
    - Concepe si implementeaza strategii pentru cresterea traficului/vanzarilor online;
    - Coordoneaza campanii online de brand awareness si promovare;
    - Urmareste feedback-ul de la clienti, conditiile din piata si competitorii, implementand strategii de imbunatatire si dezvoltare;
    - Urmareste noile tehnologii, tehnici si instrumente din domeniu si dezvolta strategii pentru a le folosi;
    - Creeaza anunturi si bannere Adwords
    - Auditeaza paginile landing
    - Genereaza si insereaza coduri de tracking
    - Alte activitati specifice de marketing