Sef departament electric si progamare PLC

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Sef departament electric si progamare PLC active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 20.03.2018

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    - Experiența în domeniu de minim 5 ani;
    - Experiență în management de minim 3 ani;
    - Abilități de comunicare, organizare și planificare;
    - Cunoștințe proiectare scheme electrice E-PLAN și/sau WSCAD;
    - Cunoștințe programare PLC, S7, TIA și automate programabile Siemens;
    - Limba engleză nivel avansat;
    - Limba germană constitue un avantaj;
    - Spirit de echipă;
    - Gândire de ansamblu orientată pe proces.

    Responsabilitati

    - Poziția este disponibilă în cadrul departamentului de Mașini Speciale;
    - Coordonează și este responsabil de întreaga activitate a departamentului de programare PLC și electric;
    - Stabilește modul de lucru specific activității departamentului;
    - Decide asupra soluțiilor tehnice folosite la realizarea proiectelor, respectând normele interne și internaționale;
    - Coordonează și este responsabil pentru realizarea din punct de vedere electric și automatizare a stațiilor de lucru,
    utilajelor, echipamentelor și dispozitivelor produse în cadrul departamentului Mașini Speciale;
    - Coordonează și este responsabil pentru realizarea conceptelor de automatizare a echipamentelor;
    - Coordonează și este responsabil pentru întocmirea planurile de acționare și automatizare electrică;
    - Coordonează și este responsabil pentru realizarea programului de acționare și automatizare (Siemens S7, TIA -
    Portal);
    - Coordonează și este responsabil pentru realizarea testelor electrice și de funcționare;
    - Coordonează și este responsabil pentru punerea în funcțiune a stațiilor de lucru, utilajelor, dispozitivelor produse;
    - Analizează stadiul proiectelor în curs și a celor încheiate;
    - Verifică și este responsabil de calitatea muncii prestate de către membrii echipei;
    - Menține contact permanent cu sectoarele similare din Germania.

    Alte informatii

    - Salariu fix;
    - Bonusuri;
    - Tichete de masa;
    - Asigurare medicala;
    - Transport asigurat;

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Brasov,

    Vezi job-uri similare (9)