Analist Furnizori Grup

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Farmacia Dona active.

Vezi toate job-urile Analist Furnizori Grup active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Farmacia Dona
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.04.2018

    Farmacia DONA este unul dintre cele mai apreciate nume in retailul farmaceutic din Romania, cu o reputatie solida construita în cei peste 30 de ani de activitate. În fiecare zi, în oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi întampinat cu atentie, grija, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2,5 milioane de pacienti trec lunar pragul Farmaciilor DONA.

    Peste 2.500 de profesionisti în domeniul sanatatii lucreaza în Grupul DONA, cu totii fiind devotati unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai înalt nivel calitativ.

    Alatura-te si tu echipei DONA!

    Cerinte

    - studii medii/ superioare profil economic – finalizate
    - minim 3 ani de experiență în domeniu
    - constituie avantaj: minim 1 an experiență în relația cu furnizorii
    - cunoștințe operare pe calculator (corespondență, MsOffice), foarte bune cunoștințe de Excel
    - constituie avantaj: cunoștințe operare Charisma
    - foarte bune abilități de lucrul cu cifrele și orientare spre detalii
    - experiența pe o poziție similară constituie avantaj
    - capacitate de sinteza, gândire analitică
    - capacitate de a colecta, compila și analiza date
    - bune abilități de comunicare și lucru în echipă
    - orientare spre obiective și rezultate
    - riguriozitate, responsabilitate și flexibilitate
    - integritate şi onestitate

    Responsabilitati

    - este responsabil de stabilirea plăților furnizorilor de marfă, la termenele scadente și dezvoltă relația cu aceștia pe partea contabilă
    - analizează furnizorii de marfă pe termene de plată și solduri, pentru furnizorii din Grupul DONA
    - întocmește documentele de plată, efectuează plățile și urmărește încasările pentru furnizorii/clienții de marfă din Grupul DONA
    - ține evidența contractelor de chirie și face programarea acestora la plată
    - menține evidența contractelor și baza de date cu furnizorii din Grupul DONA
    - propune concepte și soluții pentru optimizarea propriei activități

    Alte informatii

    Beneficii
    - pachet salarial atractiv, corelat cu experiența și performanța
    - tichete de masă
    - card de reducere în rețeaua Farmaciile DONA
    - acces la training-uri specifice
    - mediu de lucru stabil, plăcut și dinamic
    - oportunități de creștere și dezvoltare în cadrul unuia dintre cele mai mari lanțuri de retail farmaceutic

    Ficare candidatură va fi tratată cu discreție.
    Apreciem interesul și mulțumim tuturor candidaților, însă doar cei care îndeplinesc cerințele din anunț vor fi contactați. Vă mulțumim pentru înțelegere!

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (39)