Credit controller

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Stericycle Romania active.

Vezi toate job-urile Credit controller active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Stericycle Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.06.2018

    Stericycle România este una dintre companiile importante din domeniul managementului deşeurilor periculoase generate de sectoarele: farmaceutic, veterinar, medical şi industrial. Cu investiţii de peste 30 milioane de euro în staţii regionale proprii de incinerare şi sterilizare a deşeurilor medicale, flotă proprie de transport autorizat şi o echipă de 300 de angajaţi, compania deţine experienţa, cunoştinţele şi resursele pentru a asigura un grad sporit de protecţie clienţilor săi, cu respect față de mediu și grijă pentru sănătatea oamenilor.

    Cerinte

    - absolvent de studii superioare economice;

    - minim 1 an in activitatea de recuperare a creantelor;

    - capacitate de comunicare persuasiva si constructiva;

    - capacitate de negociere si influenta;

    - initiativa si integritate;

    - autonomie, capacitate de a evalua situatii, atentie distributiva;

    - cunostinte Excel - nivel avansat.

    Responsabilitati

    - evidenta corecta si la zi a clientilor datornici;

    - contactarea clientilor restantieri ( telefonic si pe email);

    - discutarea si agrearea cu clientii conditiile de recuperare a soldului;

    - urmarirea incasarilor si respectarea termenelor stabilite si agreate cu clientul;

    - raportarea periodica a situatiilor de recuperare a restantelor.

    Beneficii

    - pachet salarial atractiv;

    - bonusuri de performanta;

    - bonuri de masa;

    - decontare transport in comun;

    - acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata si iti vei dezvolta cariera prin prisma multor proiecte interesante si de amploare.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (79)