INGINER CALITATE CLIENT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile INGINER CALITATE CLIENT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 15.03.2018

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Limba Engleza- nivel avansat;
    •Studii superioare- profil tehnic;
    •Minimum 2 ani experienta in domeniul Calitatii;
    •Abilitatea de a coordona activitatile oamenilor din subordine;
    •Cunoasterea standardelor de calitate.

    Responsabilitati

    •Mentine legatura permanenta cu clientul/ clientii si asigura comunicarea interna a problemelor semnalate de client;
    •Gestioneaza activitatea oamenilor din subordine si evalueaza performanta acestora;
    •Convoaca si organizeaza sedintele de calitate periodice sau atunci cand apar reclamatii de calitate de la client, sau probleme interne;
    •Analizeaza informatiile cu privire la reclamatiile clientilor si raspunde clientilor in termenul standard corespunzator predarii analizei in formatul cerut de catre client (4D/8D);
    •Gestioneaza / completeaza rapoartele clientilor (SMRR, SCB) in baza de date IRIS sau in alta baza de date conform cerintei clientilor externi;
    •Asigura elaborarea si mentine actualizarea urmatoarelor documente: Flow Chart, PFMEA, Plan de Control si Instructiuni de control specific;
    •Pregateste documentatia PPAP si asigura obtinerea de la client a aprobarii produselor respective inainte de lansarea acestora in productia de serie;
    •Efectueaza audituri de produs/proces conform planificarii stabilite;
    •Efectueaza vizite periodice la sediul clientului/ clientilor si analizeaza produsele neconforme, stabilind impreuna cu clientul cauzele erorilor;
    •Asigura suport in analiza produselor finite neconforme si decide modul de tratare a acestora;
    •Asigura disponibilitatea sabloanelor in zona de control de la taiere materiale si piele, cat si identificarea acestora.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Aplica fara CV
    Pitesti,

    Pitesti,

    Aplica fara CV
    Pitesti,

    Vezi job-uri similare (5)