Coordonator proiecte echipamente industriale

Angajator: Marquardt
Domeniu:
  • Inginerie
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 21.05.2018

    Marquardt este o companie in continua dezvoltare, atat la nivel local cat si international.
    Oferim oportunitati nelimitate pentru dezvoltarea profesionala, promovand totodata principii solide si pasiunea pentru automotive.
    Activitatea si mediul nostru de lucru sunt caracterizate prin dinamica, spirit de echipa si inovatie.
    Cautam persoane creative si motivate care sa ne ajute in modelarea viitorului.

    Te invitam sa faci parte din echipa de succes Marquardt!

    Cerinte

    • Studii universitare tehnice (electromecanica, electrotehnica);
    • Experienta in managementul proiectelor;
    • Experienta in domeniu tehnic/productie automotive minim 3 ani;
    • Cunostinte de proiectare CAD 3D;
    • Experienta sau cunostinte in SAP;
    • Cunostinte in sisteme de testare industriala, automatizari.

    Responsabilitati

    • Stabilirea termenelor si etapelor de dezvoltare ale proiectelor;
    • Organizarea sedintelor cu departamentele implicate pe teme specifice proiectului;
    • Colaborarea cu departamentele de specialitate pentru implementarea proiectelor;
    • Urmarirea procesului de productie si a respectarii termenelor de livrare de la furnizorii de echipamente;
    • Intocmirea si verificarea caietului de sarcini aferent proiectului in desfasurare;
    • Intocmirea documentatiei pentru predarea echipamentelor catre beneficiar (sectiile de productie);
    • Verificarea respectarii costurilor aferente proiectelor.
    • Mentinerea legaturii cu furnizorul extern de echipamente pentru asigurarea serviciilor de service in perioada de garantie.