Hardware Development Engineer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Marquardt active.

Vezi toate job-urile Hardware Development Engineer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Angajator: Marquardt
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 31.05.2018

    Marquardt este o companie in continua dezvoltare, atat la nivel local cat si international.
    Oferim oportunitati nelimitate pentru dezvoltarea profesionala, promovand totodata principii solide si pasiunea pentru automotive.
    Activitatea si mediul nostru de lucru sunt caracterizate prin dinamica, spirit de echipa si inovatie.
    Cautam persoane creative si motivate care sa ne ajute in modelarea viitorului.

    Te invitam sa faci parte din echipa de succes Marquardt!

    Cerinte

    • Studii universitare in domeniul electric, electronic sau inginerie electro-mecanica;
    • Experienta cu HW Design adecvat EMC;
    • Cunostinte bune despre aplicatii uzuale pentru HW Design, preferabil Mentor Graphic environment;
    • Cunostinte foarte bune in domeniul electronic;
    • Cunostinte despre procesul de fabricare al componentelor electronice;
    • Cunostinte despre sisteme optice/LED constituie un avantaj;
    • Cunostinte RF si RF Circuit Design, constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    • Design HW pentru aplicatii automotive, ex. Dispositive HMI, sisteme de autorizare a soferului;
    • Analiza cerintelor clientului si specificarea cerintelor HW;
    • Crearea schemelor electronice, respectand regulile EMC & ESD;
    • Raportarea progreselor comparate cu estimari si planificari;
    • Sprijin la definirea, imbunatatirea si implementarea procesului pentru dezvoltare HW & Layout;
    • Instruirea si indrumarea altor membri din echipa;
    • Colaborare in cadrul echipelor de dezvoltare pentru proiecte international, respectand termene, standarde de calitate si norme de productie.