Middle/Senior Accountant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FreelancerIT active.

Vezi toate job-urile Middle/Senior Accountant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: FreelancerIT
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 30.03.2018

    First and foremost we believe in the people on this site. We believe in those who want to develop and grow, both small companies and IT professionals and we know that we can create something beautiful together. We believe in their dreams, we believe in your dreams and we intend to prove the quality of the Romanian IT industry.

    Cerinte

    MS Office (Excel – nivel mediu/avansat) cerinta obligatorie
    Studii universitare finalizate (domeniu economic, contabilitate)
    Cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate
    Experienta in domeniu de minim 2 ani
    Persoana organizata, gandire analitica, fire dinamica, spirit de echipa
    Cunoasterea unui program de contabilitate, de preferat SAGA

    Responsabilitati

    Monitorizarea operatiunilor financiare si inregistrarea acestora in contabilitate
    Efectuarea inchiderilor de luna si intocmirea declaratiilor fiscale
    Urmarirea situatiei financiare in vederea indeplinirii la timp a obligatiilor fata de terti.
    Verificarea legislatiei in domeniul financiar contabil si asigurarea respectarii acesteia
    Mentinerea legaturii cu bancile si alte institutii financiare
    Gestiunea contractelor cu clientii/furnizorii si mentinerea legaturii cu acestia.
    Intocmirea pachetelor de raportare financiara adresate managementului
    Reconcilierea situatiilor operationale cu cele din contabilitate
    Suport pentru intocmirea bugetului de venituri si cheltuieli si analiza lunara a variatiilor
    Asistenta la intocmirea rapoartelor de analiza financiara si controlling

    Sediu central, cartier Cotroceni, la 3 minute de statia de metrou Eroilor
    Asigurare medicala privata
    Mediu de lucru placut si echipa tanara
    Contract pe perioada nedeterminata
    Salariu motivant

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (44)