Accounts Receivable Accountant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Nestle Romania active.

Vezi toate job-urile Accounts Receivable Accountant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Nestle Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.04.2018

    Nestlé Romania cauta candidatul perfect pentru pozitia de

    Scopul jobului: coordonarea si implementarea activitatilor de Accounts Receivable in cadrul departamentului contabil Nestlé Romania

    Responsabilitati

    • Reconcilierea fiselor de cont ale clientilor
    • Asigurarea suportului in deblocarea/blocarea comenzilor
    • Se asigura ca facturile de servicii sunt emise conform solicitarilor
    • Se asigura de postarea instrumentelor de plata bancara emise de catre clienti
    • Se asigura de postarea facturilor reprezentand operatiuni diverse
    • Administrarea scrisorilor de garantie emise de catre clienti
    • Se asigura de corectitudinea inregistrarilor contabile din aria de responsabilitate
    • Verificarea proceselor si permanenta actualizare a procedurilor de lucru NBS
    • Asigurarea acuratetei si corectitudinii raportarilor
    • Asistenta in cadrul echipei conform cerintelor
    • Finalizarea inchiderilor de luna conform calendarului de inchidere

    Profilul ideal

    •     Minimum 3 ani de experienta in AR intr-o companie multinationala

    •     Spirit de echipa si orientare spre imbunatatirea proceselor

    •     Foarte bune competente de (auto)organizare, coordonare si planificare eficienta

    •     Abilitati analitice si atentie la detalii

    •     Experienta solida in lucrul cu SAP

    •     Excelente abilitati de lucru in excel

    •     Foarte bune competente de comunicare in romana si engleza, scris si oral