Economist - Cluj-Napoca

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Economist - Cluj-Napoca active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 23.05.2018

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    Companie care activeaza in domeniul dezvoltarii personale si a afacerilor este in cautarea unui coleg/colega pentru departamentul financiar-contabil.

    Candidatul ideal:
    • Licentiat in studii economice;
    • Experienta dovedita in domeniu;
    • Cunostinte de limba engleza;
    • Cunostinte legate de fiscalitate si contabilitate;
    • Cunoasterea programelor de contabilitate (Win Mentor);
    • Cunostinte de utilizare a pachetului Microsoft Office;
    • Abilitati de comunicare si relationare;
    • Gandire analitica, meticulozitate.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    • Efectueaza inregistrari contabile în conformitate cu reglementarile legale în vigoare;
    • Inregistreaza facturi de achizitii, tine evidenta contabila a cheltuielilor
    • Efectueaza plati catre furnizori - in conformitate cu scadenta facturilor; mentine relatia cu furnizorii pentru confruntarea periodica a soldurilor;
    • Intocmeste si verifica jurnalele de TVA;
    • Verifica corectitudinea inregistrarilor contabile;
    • Verifica si analizeaza lunar soldul conturilor din balanta, reconcilierea conturilor sintetice si analitice, inchiderea conturilor;
    • Intocmeste si prezinta rapoarte specifice catre managementul companiei;
    • Asigura consultanta contabila si fiscala, asista managerul in probleme financiar-contabile si vine cu solutii la situatiile din departament si companie.

    Pentru alte informatii nu ezitati sa ne contactati la 0720900707

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Cluj Napoca, Iasi, Job national

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (7)