Contabil sef

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UPA Solutions active.

Vezi toate job-urile Contabil sef active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: UPA Solutions
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 30.03.2018

    UPA Solutions este o companie ce oferă o gamă largă de servicii printre care furnizarea de servicii de recrutare, selecție de personal și formare profesională. Compania aflată în continuă dezvoltare are în prezent un număr de peste 25 colaboratori în patru centre de contact, Bucureşti, Botoşani, Brăila şi Alba Iulia, urmând să deschidă în perioada următoare, noi puncte de lucru. Expertiza echipei din cadrul UPA Solutions în domeniul serviciilor de resurse umane permite companiei noastre să asigure servicii de calitate alături de garanția identificării candidaților potriviți dinamicii companiilor-client. Pentru mai multe informatii vizitati site-ul: www.upasolutions.ro

    Cerinte

    • Absolvent(ă) studii superioare economice
    • Experiență de minim 5 ani într-o poziție de contabil sef, contabil senior
    • Experiență anterioară în cadrul unei companii cu profil de distributie sau retail
    • Experienta in contabilitatea stocurilor de marfuri
    • Cunoștințe solide cu privire la standardele contabile din România, cunoștințe fiscale
    • Cunoștințe de operare ale unor sisteme informatice de contabilitate (de tip ERP) reprezinta un avantaj
    • Bune cunoștințe de operare PC, MS Office (Word, Excel)
    • Abilități de gestionare a muncii în mod independent
    • Abilități de organizare si coordonare, munca în echipă
    • Capacitate de analiză și sinteză
    • Bune cunostiințe de limba engleza
    • Persoană dinamică, pro-activă, serioasa, onestă.

    Responsabilitati

    • Organizează, îndrumă, conduce și controlează desfășurarea în mod eficient a activității financiar-contabile a societatii
    • Urmărește respectarea principiilor contabile și evaluării patrimoniului
    • Organizează și participă la întocmirea lucrărilor de închidere a exercițiului financiar lunar/anual, efectueaza reconcilierile si verificarile pentru toate conturile din balanta contabila
    • Intocmeste rapoartele lunare si anuale cerute de seful departamentului financiar si orice alte situatii cerute de aceasta
    • Intocmeste rapoartele necesare departamentelor marketing si vanzari
    • Pregătește rapoartele contabile de management
    • Dezvoltă, implementează și monitorizează sistemul de contabilitate generală, manualul de politici contabile și procedurile aferente
    • Supervizează implementarea procedurilor de contabilitate
    • Monitorizarea revizuirea înregistrărilor contabile si a documentelor justificative, in conformitate cu politicile contabile ale societății, precum si cu prevederile legale in vigoare
    • Monitorizează cadrul legislativ pentru a identifica eventualele modificări legislative care au impact asupra activităților pe care le desfășoară echipa de contabilitate
    • Evaluează activitatea desfășurată de personalul din subordine, propune planuri de dezvoltare pentru membrii echipei

    • Compania ofera un mediu de lucru aparte, cu multe activitati interne. Echipa e mereu vesela si pusa pe treaba, astfel ca te poti integra cu usurinta. Ai posibilitatea de a evolua profesional. Desi e mult de lucru, atmosfera grozava transmisa de colegi iti va face ziua mai usoara.
    • Un pachet salarial in functie de experienta, cu posibilitati de crestere, raportat la implicarea in activitatea si la realizarile companiei;
    • Program full-time si stabilitate.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (69)