Marketing Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FreelancerIT active.

Vezi toate job-urile Marketing Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: FreelancerIT
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.03.2018

    First and foremost we believe in the people on this site. We believe in those who want to develop and grow, both small companies and IT professionals and we know that we can create something beautiful together. We believe in their dreams, we believe in your dreams and we intend to prove the quality of the Romanian IT industry.

    Cerinte

    • Familiarizarea cu aplicatiile software si flow-urile de utilizare pentru a realiza machete si concepte:Adobe Photoshop, Visio, etc.
    • Cunostinte de design in Adobe Photoshop sau programe similare, cunostinte de nivel basic HTML, experienta de lucru intr-un CMS;
    • Foarte buna intelegere a produselor software si capacitatea de a le prezenta intr-un format usor de inteles pentru clienti;
    • Experienta de lucru cu planificarea, implementarea si optimizarea de campanii de marketing in social media, folosind o gama larga de platforme si canale de distributie;
    • Experienta de lucru cu tool-uri de marketing data analytics;
    • Buna capacitate de organizare si atentie la detalii;
    • Limba engleza nivel avansat.

    Responsabilitati

    • Coordonarea activitatii de marketing, propunerea si gestionarea bugetului de marketing;
    • Realizarea planului si a strategiilor de marketing;
    • Implicare in dezvoltarea textelor si prezentarilor in toate materialele: site, prezentari, etc.;
    • Intocmirea si urmarirea strategiei de promovare in social media prin analiza competitiei, determinarea platformei de promovare, benchmarking, identificarea audientei, etc.;
    • Efectuarea de analize periodice privind serviciile si companiile concurente in vederea castigarii sau mentinerii avantajului competitiv;

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (125)