Profesor limba germana (Cod 2208)

Angajator: WeDOHR
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 17.10.2018

    Echipa WeDoHR, cu o experiența de peste 10 ani in domeniul Resurselor Umane oferă servicii complete, profesionale si dedicate nevoilor specifice ale clienților in sfera managementului resurselor umane.
    Rolul WEDOHR, ca furnizor de servicii de recrutare pentru clientii nostri, este acela de a permite companiilor sa se concentreze pe dezvoltarea afacerilor, iar WEDOHR sa ii ajute sa gaseasca cei mai potriviti candidati pentru organizatiile lor.

    Cerinte

    Daca:
    -esti absolvent/ student al Facultatii de Limbi Straine sau Litere, specializare germana;
    -ai cunostinte excelente de limba germana;
    -detii abilitati pedagogice;
    -esti flexibil si adaptabil.

    Responsabilitati

    Predarea limbii germane pentru afaceri adultilor (angajati in cadrul unor companii nationale si multinationale din Romania);
    Monitorizarea sesiunilor de curs;
    Pregatirea lectiilor si a materialelor didactice;
    Adaptarea cursurilor in functie de nevoile cursantilor.

    Pentru clientul nostru, International House, WEDOHR recruteaza Profesor limba germana.
    INTERNATIONAL HOUSE este una din cele mai prestigioase institutii educationale din Marea Britanie, cu sediul la Londra, creatoarea standardelor de predare a limbii engleze la nivel mondial.