C++ Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ALTEN Romania active.

Vezi toate job-urile C++ Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: ALTEN Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.05.2018

    ALTEN Romania, part of the international ALTEN Group - with a unique position as Leader in IT & Engineering Consulting, provides support for its clients’ development strategies in the fields of innovation, R&D and IT systems since 1996. The company comprises 2 divisions specialized on its core capabilities: ENGINEERING and IT. These two divisions are: ALTEN TECHNO and ALTEN IT.

    Cerinte

    • Abilități de analiză și proiectare produse software care înglobează baze de date;
    • Cunoștinte avansate de C si C++;
    • Cunoștinte avansate structuri de date si algoritmi;
    • Cunoștinte programare sub sistemul de operare Linux;
    • Cunoștinte programare Windows API;
    • Cunoaşterea limbajului SQL, Oracle PL/SQL.

    Responsabilitati

    • Dezvoltarea de aplicații în C/C++ Linux/Android;
    • Implicarea în fazele de proiectare și dezvoltare ale produsului software;
    • Implicarea în fazele de analiză, proiectare și dezvoltare a bazelor de date necesare aplicațiilor dezvoltate;
    • Testarea la nivel de modul software a aplicațiilor dezvoltate.

    Alte informatii

    Alte Cerinte:

    • Studii superioare tehnice în domeniul informatic;
    • Experienta de minim 2 ani in:
    - Analiză, proiectare și dezvoltare aplicații software;
    - Analiză, proiectare și dezvoltare baze de date;
    - Dezvoltarea de aplicații C/C++ pentru LINUX si WINDOWS;
    - Dezvoltarea de aplicații în C/C++ pentru WINDOWS folosind MFC library;
    - Dezvoltarea de aplicați in C# folosind .NET Framework.
    • Cunoștinte de criptografie și PKI;
    • Cunoștinte XML, XSLT;
    • Cunoaşterea unui limbaj de scripting;
    • Cunoștinte de JavaScript si jQuery;
    • Cunoaşterea limbajului C# și a platformei .NET;
    • Cunoaşterea limbajului Java;
    • Cunoștințe de limba engleză.

    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (174)