Ofiter Clientela - Echipa Mobila ING

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ING Bank Romania active.

Vezi toate job-urile Ofiter Clientela - Echipa Mobila ING active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: ING Bank Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.03.2018

    ING Bank Romania is part of ING Group, a global international financial institution, which offers banking services to over 38.4 million individual customers, companies or institutions in over 40 countries.
    Founded in 1994, ING Bank Romania is the fourth bank in the top 10 local banks, according to assets, and the only bank with organic growth, without acquisitions of customer portfolios or other banks. ING Bank Romania is a universal bank with over 1.7 million customers in three business segments: individuals (retail), SMEs and Mid-Corporate companies and Wholesale Banking.
    ING's mission is to empower people to stay a step ahead in life and in business.

    Cerinte

    Care este profilul pe care il cautam?

    -Studii superioare, cunostinte de specialitate;
    -Minim 1 an intr-o pozitie similara (casierie si/sau operatiuni servicii clientela);
    -Cunostinte solide de MS Office;
    -Bune cunostinte de limba engleza – comunicare orala si scrisa.
    -Abilitati de comunicare si relationare;
    -Corectitudine si atentie la detalii, atentie distributiva;
    -Adaptabilitate, deschidere la munca in echipa.
    -Disponibilitatea de a calatori.

    Responsabilitati

    Ce vei face in acest rol? Iata responsabilitatile:

    -Verifici, procesezi / trimiti spre procesare (dupa caz), instructiunile de plata/incasare (fara numerar) primite de la client: ordine de plata, instrumente de debit, schimburi valutare si depozite;
    -Eliberezi instrumente de debit solicitate si gestionezi solicitarilor de emitere a cardurilor Visa/Mastercard Business, a pin-urilor, parolelor, kit-urilor si cardurilor ING Online;
    -Printezi si inmanezi extrase sau confirmari solicitate de catre clienti;
    -Monitorizezi erorile, platile rejectate, refuzuri la plata in cazul Instrumentelor de Debit si oferi informatii telefonice clientilor (tranzactii refuzate, confirmare sold, tranzactii prin IOL etc);
    -Efectuezi incasari si retrageri de numerar la cererea clientilor precum si a tranzactiilor de schimb valutar, conform procedurilor in vigoare;
    -Identifici clientii pe baza documentelor de identitate, prin sistemele disponibile (FABO, Documentum, Record, Freeze List, UHRC etc) precum si raportezi tranzactiile in concordanta cu procedurile de prevenire a spalarii banilor;
    -Consiliezi clientii (persoane fizice / persoane juridice) si gestionezi relatia cu acestia în mod profesionist, oferind produse bancare clienţilor, în concordanţă cu politica aprobata in vigoare.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (129)