Contabil Sef

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Contabil Sef active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 12.04.2018
    Remote work: On-site
    Cerinte

    -Studii superioare de specialitate (contabilitate – informatica de gestiune).
    -Experienta pe o pozitie similara de minim 5 ani.
    -Buna cunoastere a legislatiei fiscale si contabile in vigoare.
    -Cunoasterea programului SAP.
    -Membru CECCAR.
    -Bune cunostinte operare Microsoft Office.
    -Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational.

    Responsabilitati

    - Inregistrarea tuturor documentelor contabile si alocarea cheltuielilor pe centre de cost (furnizori, clienti, banci,mijloace fixe, stocuri).
    -Inregistrarea operatiunilor de inchidere luna (amortizari, descarcare stocuri,cheltuieli in avans, venituri in avans, calcul dobanzi, reevaluari).
    -Intocmirea balantelor contabile lunare, a raportarilor financiare semestriale si anuale si a declaratiilor fiscale.
    - Payroll&state de plata.
    -Intocmirea registrelor contabile sau a oricaror altor documente sau declaratii cerute de legislatia in vigoare.
    -Verificarea documentelor primare, a documentelor justificative care stau la baza inregistrarilor contabile, precum si asigurarea existentei acestora.
    -Mentinerea relatiei cu administratia financiara.
    -Rezolvarea situatiilor legate de documente oficiale sau autorizatii emise sau cerute de institutiile statului.
    -Alte rapoarte financiare cerute de managementul societatii.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    3000 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (69)