INGINER DOCUMENTATIE TEHNICA

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile INGINER DOCUMENTATIE TEHNICA active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.02.2018

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Studii superioare, preferabil într-un domeniu AR/TCM;
    •MS Office, SIGNE, RIV, RMK, BOMCSIGNE, RIV, RMK, BOMC SIGNE, RIV, RMK, BOMC;
    •Capacitate de analiză și sinteză, reactivitate, autonomie;
    •Abilități foarte bune de comunicare, lucru în transvers;
    •Abilitatea de a lucra independent, într-un ritm rapid, și cu o nevoie de supraveghere minima;
    •Limba franceză și/sau engleză.

    Responsabilitati

    •Construieste fisierul de definitie pentru valurile prototip ale proiectelor, asigurandu-se de existenta si continutul datelor documentare pe care le exploateaza;
    •Anima impreuna cu IEP-ul sedintele de FORUM de definitie pentru a lectura impreuna cu clientii de la inginerie definitia prototipurilor validate in sedinta revizuirea proiectului suporti de încercare;
    •Se asigură ca cererile clienţilor sunt în concordanta cu definiţia tehnică asociată valului respectiv şi optimizează nevoile clienţilor urmărind logica „free – cash flow’’;
    •Corelează cererea clienţilor exprimată în forum cu criteriile specifice MTC pentru a permite tratarea componenţei suporţilor de încercare;
    •Asigură realizarea simulărilor definiţiei vehiculelor prototip sau celor de bază serie pentru colectaje sau lansarea în uzinele caroserie-montaj;
    •Realizează modificările necesare în FORUM-ul de definiţie şi în MTC-uri, în conformitate cu schimbările apărute în actele adiţionale la nota program;
    •Asigura comunicare/animare cu clientii/furnizorii sai;
    •Capitalizează cunoștințele, bunele practici și le transversalizează în perimetrul de activitate.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>