SPECIALIST INTEGRARE/VALIDARE

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile SPECIALIST INTEGRARE/VALIDARE active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Titu
  • Actualizat la: 14.02.2018

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Studii superioare (Facultatea de Transporturi - sectia Autovehicule Rutiere - Facultatea de Electronica si Telecomunicatii -Facultatea de Automatica si calculatoare -Facultatea de Inginerie Electrica);
    •Cunostinte generale auto si motoare cu ardere interna;
    •Constituie un avantaj experienta in validarea si dezvoltarea de software, cunostinte de: Matlab / Simulink;
    •Competente relationale si de personalitate: creativitate, rigoare, atentie la detalii, capacitate de analiza si de sinteza, disponibilitate, autonomie, relationeaza bine cu colegii.

    Responsabilitati

    •Dezvolta strategiile de control motor (embedded software);
    •Asigura integrarea specificatiilor de control motor;
    •Defineste functionalitatile unui soft in functie de alegerea facuta de seful de proiect sistem;
    •Verifica coerenta intre functionalitatile unui soft de control motor;
    •Defineste si redacteaza planurile de validare : asigura analizarea specificatiilor de testat, elaborarea scenariilor si a cazurilor de test, scrierea procedurilor de incercare;
    •Analizeaza si raporteaza rezultatele testelor: asigura interpretarea rezultatelor si analiza diferentelor obtinute fata de specificatii, intocmirea raportului de bilant al testelor si incercarilor efectuate;
    •Responsabil asamblarea calibrarilor finale prin integrarea reglajelor specialistilor de sisteme;
    •Reprogrameaza calculatoarele de injectie;
    •Asigura dezvoltarea de environment Hardware in the Loop pentru testarea softurilor de control motor.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Titu,