Agent de vanzari B2B - logistica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Agent de vanzari B2B - logistica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.02.2018

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Absolvent de studii medii/superioare;

    - Minim 2 ani de experienta in munca pe o pozitie similara;

    - Posesor permis de conducere – categoria B;

    - Cunostinte tehnice de baza(proiectare, structuri de rezistenta, constructii sau orice alt domeniurelationat);

    - Cunoasterea unei limbi straine de circulatie, preferabil limba engleza/bulgara;

    - Cunostinte privind modul de executie al sarcinilor;

    - Isi stabileste prioritatile in raport cu cerintele potentialilor clienti si Directorului de vanzari si achizitii;

    - Disponibil pentru deplasari intern.

    Responsabilitati

    - Agentul de vanzari negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;

    - Urmareste atragerea permanenta de noi clienti;

    - Urmareste realizarea planului de vanzari lunar si anual stabilit;

    - Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii organizatiei;

    - Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative);

    - Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;

    - Participarea activa la sedinte interne si colective, impreuna cu clientii si partenerii.

    Alte informatii

    -Contract pe perioada nedeterminata;

    -Pachet salarial atractiv compus din salariu fix si parte de bonusare.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Chitila,

    Aplica fara CV
    2000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Giurgiu, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (127)