Area Sales Manager B2B

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Area Sales Manager B2B active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 20.02.2018

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    -motivat si capabil sa gestioneze eficient mai multe prioritati;
    -abilitati analitice solide si orientare catre rezolvarea problemelor;
    -bune abilitati interpersonale si de comunicare;
    -orientat spre rezultate;
    -adept al muncii in echipa
    -abilitati de vanzare si negociere;
    -abilitati comerciale foarte bune
    -experiență minim 2 ani experienta in vanzari directe sau indirecte
    -cunoștințe PC, Word, Excel, Outlook
    -aptitudini lingvistice Engleza fluent
    -permis de conducere categoria “B”

    Responsabilitati

    -Dezvoltarea Planului de afaceri regional (identificarea oportunitatilor de vanzare pe canalul B2B in regiunea alocata);
    -Prospectarea de noi clienti potentiali;
    -Negocieri cu clienti existent sau clienti potentiali;
    -Pregatirea cotatiilor de pret si a ofertelor;
    -Stabilirea tuturor detaliilor operationale inclusive preturi, contract, termene de plata, servicii.
    -Dezvoltare a canalului B2B (via Distribuitori si/sau parteneri B2B);
    -Implementare demonstratii cu produsele din portofoliu;
    -Intelegerea nevoilor clientilor pentru a le putea furniza solutii si sfaturi in privinta produselor si serviciilor in scopul dezvoltarii de parteneriate de tip win-win;
    -Sa se asigure ca toate relationarile cu clientii sunt salvate si actualizate in sistemul IT adecvat;
    -Sa propuna si sa vanda noi solutii clientilor existenti si celor potentiali, altele decat cele cele stabilite in obiectivele echipei;
    -Sa fie capabil sa lucreze in alte echipe din cadrul Grupului sau in echipe externe daca este necesar, pentru a putea oferi clientilor servicii eficiente;
    -Sa stabileasca si sa imbunatateasca constant modul de relationare cu clientii noi si cei existenti;
    -Sa coopereze constant cu Sefii de Statie pentru a identifica si evalua noile oportunitati de afaceri si nivelul calitativ al serviciilor oferite clientilor.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    Aplica fara CV
    Craiova, Resita, Timisoara,

    Aplica fara CV
    Arad, Deva, Timisoara,

    BUCURESTI, Constanta, Timisoara,

    Vezi job-uri similare (33)