Area Sales Manager B2B

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Area Sales Manager B2B active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 20.02.2018

    PROFESSIONAL, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, leasing de personal, assessment & development centers, evaluare de personal, audit organizational si training.

    Cerinte

    -motivat si capabil sa gestioneze eficient mai multe prioritati;
    -abilitati analitice solide si orientare catre rezolvarea problemelor;
    -bune abilitati interpersonale si de comunicare;
    -orientat spre rezultate;
    -adept al muncii in echipa
    -abilitati de vanzare si negociere;
    -abilitati comerciale foarte bune
    -experiență minim 2 ani experienta in vanzari directe sau indirecte
    -cunoștințe PC, Word, Excel, Outlook
    -aptitudini lingvistice Engleza fluent
    -permis de conducere categoria “B”

    Responsabilitati

    -Dezvoltarea Planului de afaceri regional (identificarea oportunitatilor de vanzare pe canalul B2B in regiunea alocata);
    -Prospectarea de noi clienti potentiali;
    -Negocieri cu clienti existent sau clienti potentiali;
    -Pregatirea cotatiilor de pret si a ofertelor;
    -Stabilirea tuturor detaliilor operationale inclusive preturi, contract, termene de plata, servicii.
    -Dezvoltare a canalului B2B (via Distribuitori si/sau parteneri B2B);
    -Implementare demonstratii cu produsele din portofoliu;
    -Intelegerea nevoilor clientilor pentru a le putea furniza solutii si sfaturi in privinta produselor si serviciilor in scopul dezvoltarii de parteneriate de tip win-win;
    -Sa se asigure ca toate relationarile cu clientii sunt salvate si actualizate in sistemul IT adecvat;
    -Sa propuna si sa vanda noi solutii clientilor existenti si celor potentiali, altele decat cele cele stabilite in obiectivele echipei;
    -Sa fie capabil sa lucreze in alte echipe din cadrul Grupului sau in echipe externe daca este necesar, pentru a putea oferi clientilor servicii eficiente;
    -Sa stabileasca si sa imbunatateasca constant modul de relationare cu clientii noi si cei existenti;
    -Sa coopereze constant cu Sefii de Statie pentru a identifica si evalua noile oportunitati de afaceri si nivelul calitativ al serviciilor oferite clientilor.