Network Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile StarTech Team active.

Vezi toate job-urile Network Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: StarTech Team
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.08.2018
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Ce ne dorim de la tine?

    - Cunostinte de Layer 2: VLAN, STP;
    - Cunostinte ale protocoalelor de retea : EIGRP, OSPF, BGP, VLSM, NAT, PBR, HSRP;
    - Cunostinte de securizarea retelei: VPN IPSEC, SSL, DMVPN;
    - Conostinte privind redundanta, HA;
    - Cunostinte solide despre firewall/UTM;
    - Cunostinte de wireless;

    Multivendor equipments: HP, Cisco, Fortinet;

    Responsabilitati

    1 Lucreaza impreuna cu echipa pentru a dezvolta solutii complexe si a rezolva problemele aparute.
    2 Rezolva ticketele escaladate de la echipa de L1/L2;
    3 Configureaza si mentine toate echipamentele de retea: router, switch, firewall, wireless, UTM;
    4 Configurare initiala echipamente;
    5 Propune design-ul retelei si implementeaza solutii de securitate clientilor existenti, dimensioneaza in functie de necesitatile clientilor echipamentele de retea prin:

    Cunostinte categorii Web Filtering/ App Control;
    Resetare parole VPN;
    Creare si restrictionare useri cu drept de admin pe echipamente;
    Restrictii interogari SNMP;
    Creare ACL;
    Reguli anti-spam;
    Configurare IDS/IPS;

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Evaluari si posibilitatea de marire salariala conform planului de rezultate odata la trei luni;
    - Certificari in IT odata cu evolutia in companie;
    - Posibilitatea de a lucra cu specialisti din zona de Linux, Networking si Windows;
    - Implementari infrastructuri IT;
    - Echipamente hardware la pret de furnizor;

    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (187)