Economist taxe junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile TIRIAC AUTO active.

Vezi toate job-urile Economist taxe junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: TIRIAC AUTO
Domeniu:
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.04.2018

    Țiriac Auto face parte din Grupul Țiriac Holdings, recunoscut pentru afacerile derulate în domenii precum imobiliare, servicii financiare, servicii de transport aerian de tip VIP Charter, import, distribuție și service auto, servicii de producție și întreținere ascensoare, servicii de pază și protecție etc.

    La ora actuală, Țiriac Auto deține cel mai vast portofoliu de mărci auto de pe piața autohtonă, reprezentând șapte dintre cele mai renumite mărci auto existente pe piață: Mercedes-Benz, Jaguar, Land Rover, Mitsubishi, Ford și Hyundai.

    Cerinte

    • Studii superioare economice, de preferat Facultatea de Contabilitate;
    • Operare PC: pachetul Office nivel avansat, cunoasterea programului Oracle (constituie un avantaj);
    • Persoana dinamica, rezistenta la stres, in conditiile unor termene precise de raportare;
    • Capacitate de analiza si sinteza;
    • Orientare spre obtinerea rezultatelor de calitate.

    Responsabilitati

    • Pastreaza legatura cu autoritatile fiscale;
    • Participa la completarea declaratiilor fiscale lunare si anuale;
    • Obtine lunar de la organul fiscal certificatele necesare pentru taxele locale si fondul de mediu, in vederea demararii actiunii RABLA sau altor actiuni;
    • Solicita fisa de platitor de la organele fiscale, verifica concordanta datelor cu a celor din balanta si rezolva eventualele diferente;
    • Intocmeste si trimite formularele solicitate de Institutul National de Statistica;
    • Participa impreuna cu seful departamentului taxe la intocmirea situatiilor cerute de organele fiscal, pe parcursul controalelor;
    • Inregistreaza lunar nota de inchidere TVA si verifica jurnalele TVA de vanzare si cumparare;
    • Implementeaza si actualizeaza procedurile, privind respectarea prevederilor fiscale;
    • Verifica si corecteaza soldurile aferente obligatiilor si creantelor de natura salariala;
    • Raspunde de corectitudinea soldurilor aferente taxelor.

    Remote

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (4)