Web Designer

Angajator: Human Touch Consulting Group
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Marketing
  • Turism
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.04.2018

    Human Touch Consulting Group (HTCG) reprezinta departamentul de resurse umane al platformei de business 145.Inc, grup de antreprenori reprezentand industrii diferite, insa ghidati de o viziune comuna, un scop comun si care impreuna s-au angajat sa scrie aceeasi poveste de succes. In doar cateva cuvinte, platforma 145.Inc reprezinta un loc in care oamenii si ideile cresc accelerat prin folosirea optima a competentelor, dezvoltarea continua si expunerea la proiecte diverse care sa valorifice cel mai bine potentialul si punctele forte ale fiecarui partener sau membru al echipei.

    HTCG reprezinta o solutie pentru orice partener care isi doreste sprijin in ceea ce priveste capitalul uman al organizatiei sale. Prin intermediul echipei sau al partenerilor putem acoperi variate solicitari in domeniul resurselor umane, echipa de recrutare a HTCG fiind formata din specialisti in domeniul resurselor umane, care de-a lungul timpului au recrutat personal pentru clienti din cele mai diverse domenii.

    Cerinte

    - Experienta pe un post asemanator de minimum 3 ani;
    - Persoana orientata spre rezolvarea problemelor si luarea deciziilor;
    - Creativitate si cunostinte minime de design;
    - Poseda cunostinte bune in domeniul limbajelor de programare web: HTML, CSS si Javascript;
    - Lucreaza cu usurinta in Photoshop / Dreamweaver / Bridge / Wordpress;
    - Atentie la detalii si responsabilitate;
    - Spirit de echipa;
    - Excelente abilitati de organizare si planificare;

    Responsabilitati

    - Creaza, dezvolta si mentine site-urile web ale companiei;
    - Planifica aspectul site-urilor web si de navigatie;
    - Programeaza paginile web ce urmeaza a fi create;
    - Prelucreaza pozele la dimensiuni si calitate conform unor cerinte;
    - Creeaza pagini web in Wordpress sau alte platforme si se asigura ca nu sunt probleme din punct de vedere tehnic sau viziual;
    - Revizuieste frecvent si imbunatateste continutul contextual si vizual;
    - Are abilitatea de a gestiona mai multe proiecte in acelasi timp;
    - Foloseste in mod frecvent Photoshop / Dreamweaver / Bridge;
    - Testeaza site-urile web si aplicatiile companiei in mai multe browsere (Chrome, Firefox şi Internet Explorer);
    - Asigura mentenanta tehnica si update pentru paginile pe care le are in administrare.