Financial Analyst

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UPC Romania active.

Vezi toate job-urile Financial Analyst active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: UPC Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.03.2018

    Suntem prezenți în peste 300 de localități cu serviciile noastre de televiziune (digitală, analogică și prin satelit) și telefonie, conectăm 1.179.500 de clienți la universul digital, prin tehnologii de ultimă generație, oferim customer experience și ne bucurăm de un portofoliu bogat de produse și servicii, unele aduse în premieră în România.
    Alege să fii și tu unul dintre membrii echipei UPC România!

    Cerinte

    University degree in either accounting, finance or economics, MBA degree is an advantage;
    A minimum of 3 years general technical, hands-on experience with financial control, cost accounting, budgeting, operations analysis, business planning;
    Proven advanced spreadsheet modeling, statistical analysis and forecasting skills;
    High level of English language skill both written and spoken, CEE languages a plus;
    Knowledge of Cable TV/Telecommunication Industry a definite plus;
    Ability to liaise with colleagues from different cultural and professional backgrounds.

    Responsabilitati

    Monthly reporting in HFM for purposes of LGE sub-consolidation: Balance Sheet, P&L, Statistics, Capex and Narratives;
    Ad Hoc and weekly analysis and statistical reporting;
    Actively seek opportunities for improvements to the monthly and weekly reporting process;
    Input to monthly internal closing process including accruals and pre-closing variance analysis;
    Perform pricing & metrics modeling, business planning & budgeting, statistical analyses & forecasting coordinated by the Controller;
    Communication with and reporting to third-party channel providers regarding subscriber statistics.

    Pozitie disponibila prin FocusSat (parte a grupului UPC Romania).

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Job national

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (21)