Responsabil Marketing - Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Play Solutions active.

Vezi toate job-urile Responsabil Marketing - Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Play Solutions
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • IT Hardware
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Targu Jiu
  • Actualizat la: 07.03.2018

    Play Solutions este o companie privata cu capital integral ramanesc, care activeaza pe piata solutiilor si serviciilor IT pe arii de proiectare si implementare solutii IT la comanda.

    Cerinte

    Fiind o pozitie de Junior, acceptam si persoane fara experinta, insa este necesar sa ai cunostinte foarte bune cunostinte de utilizare a calculatorului, abilitati avansate de scriere in limba engleza, sa fii pasionat de social media si de mediul online si sa ai abilitati de intelegere a conceptelor de marketing.

    Costituie avantaj:
    - cunostinte de marketing online, Google Analytics, PPC (Facebook Ads, Google AdWords), Content Marketing, Email Marketing, Social Media, Copywriting si Web Analytics;

    Studii:
    - Nivel de studii: superioare (finalizate sau in curs) de preferat marketing, PR, comunicare, sociologie, IT.;
    - Cunoastere buna a limbii engleze.

    Aptitudini si abilitati:
    - foarte bune abilitati de intelegere a conceptelor de marketing
    - capacitate de relationare cu alte persoane;
    - capacitatea de a lucra in echipa dar si independent;
    - concentrat la detalii si la acuratetea informatiilor;
    - persoana dinamica, entuziasta, creativa, cu initiativa, si sa fie de asemenea orientata catre rezultate.

    Responsabilitati

    Activitatea presupune in mare:
    - comunicarea cu clientii;
    - planificarea, implementarea su monitorizarea campaniilor de merketing;
    - administrare si mentinerea conturilor de social media;
    - analiza pietei de profil si identificarea celor mai potrivite canale de comunicare;
    - crearea de bannere pentru site-uri si pentru paginile de retele de socializare;
    - colecteaza si analizeaza date, identifica si propune noi modalitati de promovare

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Mediu de lucru care incurajeaza dezvoltarea profesionala continua si in care legaturile intre oameni se stabilesc usor si rapid;
    - Proiecte interesante si diverse;
    - Sprijin financiar pentru traininguri, cursuri si certificari.