Consilier vanzari domeniul auto

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Valoris Center active.

Vezi toate job-urile Consilier vanzari domeniul auto active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Valoris Center
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.03.2018

    La Valoris Center apreciem performanța, proactivitatea, abilitățile de leadership, dorinta de progres si mai presus de toate pretuim oamenii.

    Angajatii nostri reprezintă cel mai bun atu al companiei.

    Cerinte

    Poti fi noul membru al echipei noastre, daca ai:

    - Studii superioare;
    - Experienta in vanzari de minim 1 an (experienta in domeniul auto);
    - Abilitati de prezentare si tinuta business;
    - Abilitati de comunicare scrisa si verbala;
    - Abilitati de consiliere si negociere;
    - Atitudine pozitiva si persuasiune;
    - Esti pasionat de domeniul auto;
    - Permis categoria B.

    Responsabilitati

    - Prezentarea serviciilor/produselor in scopul de a convige clientii sa achizitioneze modelele promovate. Activitatea se desfasoara cu preponderenta pe teren, cautand si vizitand clienti potentiali (persoane juridice) dar si in showroom dezvoltandu-si continuu portofoliul de clienti.
    - Prospectarea pietei /contactarea clientilor potentiali si mentinerea legaturii cu clientii deja existenti;
    - Efectuarea test drive-ului cu potentialii clienti;
    - Furnizarea detaliilor referitoare la ofertele de finantare, in toate variantele existente si consilierea in alegerea variantei optime;
    - Ofera clientilor sprijinul necesar pentru intocmirea dosarului de finantare, pastreaza contactul cu finantatorul, urmareste evolutia platilor, comunicand clientului efectuarea platilor si toate informatiile legate de operatiunea de finantare;
    - Propune Directorului de Vanzari participarea in cadrul licitatiilor, negocieri cu clienti strategici si negocieri cu potentiali clienti de flote; Managerului de Vanzari va decide modul de alocare a acestei categorii de clienti;
    - Redacteaza Contractul de Vanzare – Cumparare, urmareste platile efectuate de client, confirmand clientului efectuarea platilor si lansarea/situatia comenzilor.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Chitila,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (145)