Contabil Senior cu lb. Rusa

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talent Stream active.

Vezi toate job-urile Contabil Senior cu lb. Rusa active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.04.2018

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    Studii universitare sau postuniversitare în disciplina respectivă, şi experienţă în domeniul contabil
    7 ani experienţă generală de lucru
    Minim 5 ani de experienţă practică în domeniul contabil
    Stăpânirea la nivel avansat a limbii engleze si rusa (scrise şi vorbite)
    Foarte bune cunoştinţe şi abilităţi de utilizare Microsoft Office (Word,Excel, Outlook)
    Foarte bună cunoaştere şi aplicare a tranzacţiilor SAP legate de propriul domeniu de activitate şi cunoştinţe generale despre tranzacţiile SAP aplicabile la nivel de echipă
    Înţelegere foarte bună a tranzacţiilor FI , MM, FI, CO folosite în propria activitate şi cunoştinţe generale privind alte module, tranzacţiile / interfeţele la nivel de departament

    Responsabilitati

    Responsabil pentru prestarea de servicii financiar-contabile efective si eficiente
    Gestionează independent procesele şi fluxul tuturor documentelor solicitate de lege sau procedurile interne ale Departamentului Subsidiare pentru clienţii gestionaţi în conformitate cu procedurile SAP aferente şi cu drepturile de acces atribuite
    Pune in aplicare independent cunoştinţele din aria sa de expertiză în conformitate cu cerinţele clienţilor şi oferă asistenta colegilor juniori pentru rezolvarea problemelor/luarea deciziilor
    Asigura sprijin în identificarea potenţialelor riscuri din aria sa de expertiză şi propune soluţii pentru îndepărtarea acestora şi verifică documentele primare
    Realizează înregistrările aferente conturilor de datorii, creanţe, active imobilizate, casa şi banca şi analizează din punct de vedere economic tranzacţiile specifice in scopul obţinerii informaţiilor necesare variatelor analize
    Reconciliază şi analizează conturile aferente propriei activităţii alocate şi la nivel de echipă
    Întocmeşte analize şi rapoarte specifice pentru activitatea proprie şi la nivel de echipa pentru tranzacţii complexe
    Realizează analize contabile corecte si in timp util specifice activităţilor de închidere in conformitate cu cerinţele contabile locale si IFRS

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (117)