Operator Call Center Limba Franceza - Spaniola

Angajator: Consulteam Human Capital
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.02.2018

    Consulteam Human Capital este una dintre companiile reputate in piata de resurse umane si livreaza servicii de consultanta HR (studii salariale, compensatii & beneficii, etc.), recrutare si selectie, administrare de personal, coaching, training, teambuilding, atat in Romania, cat si pe pietele din Europa unde este prezenta.

    Cerinte

    Cerinte

    • Cunostinte avansate de limba Franceza si Spaniola
    • Dorinta de a invata si disponibilitate pentru dezvoltare
    • Cunostinte de utilizare a telefoanelor inteligente si tabletelor (Android, Windows)
    • Cunostinte bune de operare PC
    • Excelente abilitati de comunicare si orientare catre client
    • Atitutide pozitiva, rezistenta la efort psihic
    • Cunostinte medii de limba Engleza

    Responsabilitati

    Responsibilitati

    • Preluarea de apeluri in legatura cu clientii externi intr-o maniera politicoasa si profesionista
    • Oferirea de informatii referitoare la produsele partenerului nostru.
    • Diagnosticarea corecta a problemei cu care se confrunta clientul
    • Identificarea corecta si gasirea celor mai bune solutii pentru client
    • Mentinerea unui nivel ridicat al cunostintelor referitoare la servicii, informatii tehnice sau de alta natura, capacitatea de a rezolva intr-un mod profesionist cererile clientilor
    • Folosirea corecta a aplicatiilor utilizate, astfel incat sa ofere informatii corecte si sa inregistreze corect solicitarile clientilor
    • Urmarirea stadiului cererilor inregistrate si contactarea clientului atunci cand este cazul pentru a-i oferi informatiile necesare

    Alte informatii

    Beneficii

    • Training si formare la locul de munca
    • Mediu profesionist de lucru
    • Posibilitatea de a avansa si a dezvolta o cariera
    • Salariu motivant