OMV Petrom Master Scholarship (Oil and Gas Students)

Angajator: OMV Petrom
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Ploiesti
  • Sibiu
  • Actualizat la: 15.02.2018

    OMV Petrom is the largest integrated oil and gas group in South-eastern Europe, with an annual oil and gas production of approximately 66 mn boe. The Group has a refining capacity of 4.2 mn tons/year and owns an 860 MW high efficiency power plant and a 45 MW wind park. OMV Petrom is present on the oil products retail markets in Romania and neighbouring countries through approximately 800 filling stations.

    Cerinte

    Obţine o bursă oferită de OMV Petrom pentru a studia în cadrul programului de Master în Ingineria Petrolului din Leoben, Austria.
    Universitatea Montan din Leoben oferă un program modern de master în Ingineria Petrolului, cu durata de 2 ani, în limba engleză, care combină teoria şi practica în proiecte interdisciplinare. Cursurile se concentrează pe zona tehnică a ingineriei petrolului, oferind posibilitatea specializării în ingineria forajului, producţiei sau ingineriei de zăcământ şi combină ultimele concepte de predare cu experienţa practică.

    Responsabilitati

    Fă primul pas către o carieră perfectă şi aplică aici pentru bursa OMV Petrom pană pe 16 martie, 2018.

    Cerinţe:

    Diplomă de licenţă în ingineria petrolului sau în domenii similare (obţinută cel târziu în iulie 2018)*
    Rezultate academice foarte bune în domeniul studiat
    Orientare internaţională
    Cunoştinţe avansate de limba engleză

    Îţi oferim:

    Bursă ce acoperă taxele de şcolarizare, costurile de trai şi alte cheltuieli legate de studiu
    Stagii de practică în divizia Upstream din OMV Petrom
    Unul din experţii OMV Petrom îţi va fi mentor
    Oportunităţi excelente de carieră în cadrul OMV Petrom dar şi la nivel internaţional (în cadrul grupului OMV)
    Bursa va fi acordată în urma admiterii la Programul de Master.
    * Acceptarea altor specializări tehnice va fi confirmată de Universitatea Montan