Tehnician freza CNC

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Hamilton Central Europe active.

Vezi toate job-urile Tehnician freza CNC active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Hamilton Central Europe
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 01.03.2018

    Hamilton Central Europe și-a început activitatea în România prin producția de componente destinate seringilor cu microlitru. Odată cu deschiderea acestui sediu, România a devenit a doua țară din Europa, după Elveția, în care Compania Hamilton desfășoară activități de producție. De altfel, Compania Hamilton este și singura companie din țară specializată în producția de componente destinate seringilor cu microlitru.

    În prezent, în fabrica din Giarmata, echipa noastră produce instrumente de precizie ridicată folosite în laboratoarele de analiză și cercetare (seringi de mare precizie, pompe, valve, ace, module de pipetare etc.), precum și accesorii pentru aparatura medicală. Produsele fabricate de către Hamilton Central Europe în Timiș sunt utilizate în piețele de profil din Europa, Asia și Africa de Sud, în mare parte în laboratoarele de cercetări științifice, laboratoarele de aplicații analitice și secții de terapie intensivă.

    Cerinte

    •Studii medii/ superioare de profil tehnic;
    •Cunostiinte de operare si mentenanta a echipamentelor CNC;
    •Experienta minim 2-3 ani in domeniul frezarii;
    •Cunoasterea limbajului de programare FANUC;
    •Cunostinte solide desen tehnic;
    •Persoana organizata, disciplinata, deschisa spre invatare si cu abilitati de a lucra in echipa;
    •Cunostinte de utilizare a instrumentelor de masura (subler, micrometru, profil proiector);
    •Cunostinte de operare a masinilor de masurat in coordonate 3D reprezinta un avantaj;
    •Cunoasterea limbii engleza reprezinta un avantaj.
    •Disponibilitate pentru program de lucru in 2 schimburi.

    Responsabilitati

    •Asiguri programarea, reglarea si operarea masinilor de frezat CNC;
    •Executi operatiile de intretinere autonoma a utilajelor;
    •Verifici piesele dimensional conform desenului de executie folosind intrumentele de masura si control dedicate.

    Alte informatii

    Ce oferim:

    •Salarii competitive si beneficii
    •Tichete de masa la valoarea nominala de 15 lei
    •Al 13-lea salariu
    •Bonus anual de pana la 1000 lei brut, acordat in functie de performantele companiei
    •Bonus de recomandare a unui coleg
    •Asigurare medicala pentru tine si familia ta
    •Transport asigurat din Timisoara si Dumbravita
    •Mediu de lucru placut
    •Oportunitati de dezvoltare profesionala (cursuri si specializari)
    •Contract de munca incheiat pe perioada nedeterminata
    •Pachet de discount pentru activitati sportive & wellness
    •Team building-uri & evenimente.

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (11)