Inginer Proiectant Mecanic Senior

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.02.2018
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice: IMST, Autovehicule Rutiere, Inginerie Mecanică, etc.;
    - Cunoștințe de proiectare (Catia, SolidWorks, Inventor, NX);
    - Experiența într-un post similar poate fi un avantaj;
    - Cunoștințe bune de limba engleză sau franceză (scris și vorbit);
    - Bună cunoaștere a pachetului Microsoft Office;
    - Foarte bune abilități de comunicare;
    - Persoană organizată și riguroasă;
    - Capacitate de sinteză.

    Responsabilitati

    - Asigură proiectarea pieselor, ansamblelor și sub-ansamblelor platforma pentru vehiculele in etapele de proiect și fabricație;
    - Realizează studii/piese (3D, secțiuni tip, desene) utilizând proiectarea asistata (CATIA) și definește elementele de legătură dintre piese, ținând cont de toate aspectele tehnico-economice;
    - Asigură convergența tehnică prin colaborarea cu celelalte meserii Renault;
    - Coordonează acțiunile de realizare a pieselor și sistemelor asigurând coerența produs/proces;
    - Realizează documentația tehnică aferentă și arhivează datele în conformitate cu standardele și regulile Renault;
    - Participă la reuniuni de proiect și respectă obiective calitate-cost-termene;
    - Participă la procesul de validare produs.