Specialist Mijloace de Validare

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.02.2018
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare in domeniul tehnic: Inginerie Electrica, Electronica, Electrotehnica;
    - Experienta de lucru pe un post similar;
    - Cunostinte specifice de electronica, analiza de semnal, circuite, autovehicule;
    - Cunostinte avansate de limba franceza sau engleza (scris si vorbit);
    - Buna cunoasterea a pachetului Microsoft Office;
    - Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
    - Persoana organizata si riguroasa;
    - Capacitate de sinteza.

    Responsabilitati

    - Se asigura de buna functionare si adaptare a bancurilor de teste din punct de vedere hardware si software (configurarea diverselor tipuri de semnale, standardizarea cartelelor electronice și a necesarelor informatice, realizare/update interfete utilizator);
    - Realizarea modelelor Matlab Simulink necesare functionarii bancurilor de teste;
    - Asigurarea calitatii si a conformitatii mijloacelor de testare in acord cu standardele Renault;
    - Participarea la gestionarea riscurilor și la soluționarea problemelor;
    - Asigurarea stocului de consumabile necesare unei interventii rapide în cazul aparitiei unor defectari sau a unor evolutii a bancurilor;
    - Gestionarea activitatilor de mentenanta a bancurilor.