Analist motor

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.02.2018
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice in domeniul Inginerie Auto (IMST, Autovehicule Rutiere, Inginerie Mecanica, etc.);

    - Cunostinte specifice perimetrului de fiabilitate motor (functionare motor cu ardere interna, moduri de defectare, tehnologii existente );
    - Limba franceza si engleza - nivel mediu;
    - Abilitati de prezentare/ animare si capacitate de lucru in transvers; Rigoare, Organizare, capacitate de sinteza;
    - Bune abilitati de comunicare orala si scrisa, spirit de echipa;
    - Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office.

    Responsabilitati

    Analistul are drept misiune urmarirea si analiza motoarelor care efectueaza probe pe banc, vehicul si banc organe:
    - Primeste informatiile despre noile proiecte sau modificari in viata serie si transmite ulterior avizul;
    - Participa la reuniunile de avansare cu echipa de pilotaj si la cele de planificare incercari;
    - Realizeaza planul de validare pentru piesa/organul in dezvoltare sau pt orice modificare solicitata de Conceptie pt o piesa existent si obtine validarea piesei;
    - Participa la realizarea planingului pt probele necesare si apoi se asigura de respectarea lui;
    - Stabileste numarul de suporturi de incercare si participa la optimizarea lor;
    - Realizeaza fisele de interogare + cererile de metrologie / instrumentare si este responsabil de sinteza.