Inginer planificator - suporti de incercare

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Titu
  • Actualizat la: 20.02.2018
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare, preferabil intr-un domeniu AR/TCM MS Office, Microsoft Project, PSN;
    - Capacitate de analiza si sinteza, reactivitate, autonomie;
    - Abilitatea de a lucra independent, intr-un ritm rapid si cu o nevoie de supraveghere minima;
    - Permis de conducere categoria B;
    - Limba franceza si/sau engleza.

    Responsabilitati

    - Preluarea planning-ului proiect si expression de besoin client Analizarea necesarului si stabilirea numarului de vehicule dedicate si partajate;
    - Verificarea coerentei cererilor intre diverse sectoare de activitate;
    - Verificarea faptului ca termenele cerute sunt posibile;
    - Negocierea cu diversi actori pentru a stabili cererile;
    - Realizarea, verificarea si urmarirea planning-urilor vehiculelor de incercare (PUSE), integrand toate testele meserie inginerie pe fiecare proiect;
    - Lansarea comenzilor de vehicule in functie de caracteristicile cerute si de capacitatea de fabricare a uzinelor (DAVE, Note uzina);
    - Analizarea si optimizarea cererilor de nevoi ale clientilor si participarea la reuniunile de optimizare ale acestora (maraton, RPSV, FORUM);
    - Asigura comunicare/animare cu clientii/furnizorii sai.