Specialist testare – bancuri de motor

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Titu
  • Actualizat la: 20.02.2018
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare, competente tehnice ;
    - Cunostinte bune de lucru in MS Office, particular in Excel ;
    - Capacitate de sinteza, reactivitate, autonomie ;
    - Competente de comunicare, lucru in echipa ;
    - Permis de conducere, minimum categoria B;
    - Engleza si Franceza nivel mediu.

    Responsabilitati

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricatie, logistica, vanzare, post vanzare si finantare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    La Renault, efectuarea testelor solicitate in planul de validare a vehiculului, grupului motopropulsor sau sistemelor din proiect si transmiterea rezultatelor validate ale testelor se realizeaza asigurandu-se de respectarea conditiilor impuse de procedurile de testare si de respectarea standardelor in vigoare.
    Toate acestea sunt realizate pentru a contribui la performanta validarii prin:
    - Pregatirea de testare a suportului (pregatirea cererii de incercare ...) ;
    - Conducerea vehiculelor sau controlul bancului de testare motor ;
    - Monitorizarea testului realizat (documentare, evaluare conducere);
    - Mentinerea calitatii instalatiilor, echipamentelor de test si masura ;
    - Redactarea raportului de incercare ;
    - Formalizarea necesarului de upgrade instalatii ( banc de testare ) si de actualizare a standardelor de incercare.