Specialist metode de incercare – baterii

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Titu
  • Actualizat la: 23.02.2018
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare de inginerie; un plus specializarea AR sau electrotehnica;
    - Cunoștințe generale în domeniul auto;
    - Cunoștințe de lucru în MS Office, în special în PowerPoint și Excel;
    - Analiza și capacitatea de sinteză, reactivitate, autonomie, acuratețe;
    - Abilități de comunicare, abilități de lucru în echipă, abilități de prezentare;
    - Permis de conducere, categoria B minimă.
    - Competențe lingvistice: franceza la nivel avansat. Cunoașterea limbii engleze este un plus.

    Responsabilitati

    - Asigurarea standardizarii metodelor si mijloacelor de testare precum si transferul cunostiintelor catre RTR;
    - Adapteaza procedurile la metodele RTR si distribuie ghidurile necesare pentru o buna aplicare a lor ;
    - Asigura suport in legatura cu aplicarea procedurilor sau cu utilizarea mijloacelor specifice;
    - Valideaza si verifica buna implementare a procedurilor (respectarea standardelor din intern cat si din extern) , propune evolutii daca este necesar ;
    - Participa si modereaza sedintele care au loc in legatura cu evolutii, aplicari de standarde ;
    - Auditeaza si / sau face sinteza capabilitatilor tehnice ale mijloacelor de incercare ;
    - Informeaza expertii in legatura cu strategia mijloacelor de incercare.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Acces permanent la vizinea de ansamblu a proiectului;
    - Implicare in diverse etape ale proiectului : testarea / analiza / calculul;
    - Domeniu tehnic bogat, acces la noile tehnologii Renault în cel mai mare centru de testare auto din estul Europei;
    - Activitati care oferă posibilitatea de a lucra cu mai multe departamente în cadrul companiei;
    - Acces la sesiuni de formare: dezvoltare personală, dezvoltare tehnica, management.