Specialist Masurari Metrologice

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Actualizat la: 21.04.2018
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii tehnice; cunostinte temeinice de desen tehnic, cotare ISO si metode de control;
    - Experienta de minim 2 ani in realizarea si rularea de programe masurari pe masini 3D, constituie un avantaj;
    - Cunostinte de masurari universale; cunostinteMS Office; cunoasterea programelor SIGNE, Catia, Autocad, GDG, reprezinta un avantaj;
    - Cunostintele de limba franceza/engleza, nivel mediu, constituie un avantaj;
    - Gandire structurata si riguroasa, in vederea analizarii, interpretarii documentatiei tehnice si ale cerintelor transmise de Client pentru realizarea de programe de masurare;
    - Abilitati de comunicare si relationale, spirit de lucru in echipa, initiativa, autonomie, reactivitate, capacitate de analiza, sinteza si de gestionarea situatiilor de urgenta.

    Responsabilitati

    Realizeaza/ analizeaza/ ruleaza programe de masura de complexitate medie si mare in regim manual / automat, atat pe maina de masurat3D si OGP, cat si prin masurari universale.
    Principalele rezultate asteptate:
    - Recepioneaz(de la Clienti) si examineaz piese, DMM-uri si documentaiile aferente;
    - Transmite Clientilor rapoartele de masura, piesele sau DMM-urile masurate, documentaia primita si eventualele clarificarir eferitoare la acestea;
    - Efectueaza calcul de erori, intocmete si transmite rapoarte / sinteze de msurare; defineste metodele ce trebuiesc aplicate in cadrul procesului de masurare, mijloacele asociate, se asigura de fiabilitatea mijloacelor de control de care dispune;
    - Stabileste si prezinta rapoarte de control si / sau sinteze care scot in evidenta problemele de conformitate dimensionala a pieselor, si eventualele anomalii de desen, sau de conceptie constatate.