Manager Operational - Regiunea Dobrogea

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ALTIMATE active.

Vezi toate job-urile Manager Operational - Regiunea Dobrogea active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: ALTIMATE
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Altele
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Constanta
  • Actualizat la: 01.03.2018

    ALTIMATE is an IT integrator, part of UTI Grup, providing companies with access and control over their main development tool: business information. The detailed understanding of resources and an efficient management of processes within the company give clients a view of the whole picture and opens their way towards new business opportunities

    Cerinte

    Cerinte ale postului:

    Studii: superioare, tehnice
    Cursuri/atestări specifice postului: cursuri de management, autorizații specifice
    Experiența profesională: minim 4 ani experiență într-o poziție similară
    Experiență în gestionarea de echipe și bugete
    Permis de conducere - categoria B
    Competențe și abilități:

    Generale: Abilități de comunicare, Abilități de relaționare cu clienții, Abilități de supervizare, Capacitate de decizie, Capacitate de planificare și organizare, Capacitate de a utiliza rațional resursele limitate, Delegare de sarcini, Diplomație, Focalizare pe rezultate, Inițiativă în acțiuni, Leadership, Managementul conflictelor, Managementul schimbărilor, Preocupare pentru calitate, Respectarea regulilor de etică, Rezolvare de probleme;
    Specifice: cunoștinte tehnice privind procedurile de mentenanță instalații, cunoștințe Sisteme ERP, limba engleză-nivel avansat; cunoștințe bune de întocmire business plan, urmărire costuri, gestionare bugete, derulare contractuală; cunoștințe în domeniul juridic și logistic constituie avantaj; cunoștinte de gestiune financiară și administrativă.

    Responsabilitati

    Responsabilități:

    Gestionează din punct de vedere operațional echipele mobile și fixe din cadrul regiunii în vederea eficientizării proceselor operaționale, cu un impact pozitiv asupra calității serviciilor prestate;
    Ajută și răspunde de încadrarea în parametrii financiari asumați în setarea forecastului regiunii, îndeplinirea bugetului aprobat de acționari;
    Contribuie la realizarea de raportări financiare specifice privind evoluția din punct de vedere economic al regiunii;
    Oferă suport Direcției Economice în realizarea unei imagini unitare de raportare, răspunzând de corectitudinea datelor raportate în acestea;
    Participă la elaborarea bugetului anual conform obiectivelor strategice stabilite;
    Operează cu corectitudine și exactitate toate informațiile aferente proceselor de vanzare în CRM repectând procedurile;
    Raportează Directorului Operațional oportunitățile de business identificate la nivel de regiune;
    Raportează Directorului Operațional stadiul proiectelor gestionate, în concordanță cu procedura de management de proiect;
    Colaborează cu Project Managerii contractelor de tip rețea pentru problemele apărute pe acestea în cadrul regiunii gestionate și transmite către echipa de proiect informațiile necesare centralizării;
    Evaluează periodic personalul din subordine și în funcție de rezultatele evaluării, propune managementului măsurile care se impun: promovări, destituiri, modificări salariale, școlarizări;
    Propune necesarul de resurse umane în conformitate cu organigrama aprobată adaptată la strategia companiei;
    Răspunde de monitorizarea și evaluarea performanțelor angajaților din subordine. Stabilește obiective de performanță în concordanță cu obiectivele companiei;
    Se implică activ în dezvoltarea profesională și a abilităților personalului din subordine, împreună cu Direcția Resurse Umane;
    Informează Directorul Operațional săptămânal asupra activității desfășurate sau ori de câte ori este solicitat.