Inginer Proiectant Instalații Sanitare și Stingere

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UTI GRUP active.

Vezi toate job-urile Inginer Proiectant Instalații Sanitare și Stingere active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: UTI GRUP
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.03.2018

    UTI GRUP este un grup de firme cu 28 de ani de experienţă pe piața din România şi competenţe în multiple domenii: soluţii de securitate și pentru apărare, tehnologia informaţiei şi comunicaţii, instalaţii şi construcţii, soluţii de securitate pentru obiective private, soluții inteligente de transport și taxare, mentenanţă şi administrare.

    Cerinte

    Candidatul Ideal:

    - Studii: superioare, tehnice;
    - Cursuri/atestări specifice postului: autorizare pentru proiectarea sistemelor și instalațiilor de limitare și stingere a incendiului;
    - Experiență profesională: minim 2 ani experiență într-o poziție similară;
    - Cunoștințe bune de AutoCAD; programe de editare şi proiectare specifice domeniului, operare PC (Word, Excel, Outlook);
    - Cunoștințe aprofundate asupra instalațiilor și echipamentelor de limitare și stingere a incendiului.

    Responsabilitati

    Responsabilități:

    - Elaborează DTP conform comenzilor de proiectare, documentaţiei tehnice de ofertare şi cerinţelor beneficiarului;
    - Se încadrează în termenele prevăzute şi în conformitate cu nivelul de calitate cerut;
    - Elaborează soluţia tehnică de proiectare pentru specialitatea: sanitare şi stingere incendii şi o prezintă spre verificare şi avizare şefului de proiect şi de echipă;
    - Propune şi implementează soluţii tehnico-economice de reducere a bugetului alocat;
    - Pregăteşte extrasele de cantităţi conform cu proiectul şi bugetul aprobat în vederea comenzilor de material;
    - Verifica impreuna cu echipa de proiectare cantitatile rezultate şi coordonarea cu celelalte specialităti;
    - Raporteaza şefului ierarhic orice diferente de cantitati fata de proiect care apar pe parcursul executiei;
    - Urmareşte executia proiectului in şantier şi raporteaza eventualele neconformitati şefului ierarhic;
    - Avizează intern şi la beneficiar documentaţia elaborata;
    - Respectă deciziile în vigoare în ceea ce priveşte lucrul cu documente confidenţiale şi secrete;
    - Acordă asistenţă tehnică in locatia beneficiarului sau pe şantier, dacă se solicită acest lucru;
    - Verifică respectarea proiectului de către executant în virtutea legislaţiei în vigoare;
    - Propune şi implementează soluţii şi echipamente moderne în documentaţia de proiectare;
    - Verifica impreuna cu echipa de proiectare integrabilitatea in practica a proiectelor;
    - Participa cu echipa de proiect la fazele determinante si verifica respectarea proiectului;
    - Respecta termele stabilite pentru finalizarea proiectelor.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (143)