Junior Financial Analyst

Angajator: INTACT Media Group
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.02.2018

    Cea mai importantă platformă multimedia din România cu capital integral autohton. Din 1991, anul apariţiei Tipografiei Intact şi până în prezent, am evoluat la statutul de platformă media 360°, dezvoltând un portofoliu solid de mărci în televiziune, presa scrisă, radio, operatiuni digitale si alte servicii complementare.
    INTACT Media înseamna o echipă de profesionişti şi este renumit pentru oportunităţile de creştere şi dezvoltare profesională pe care le oferă.

    Cerinte

    • Studii superioare finalizate in domeniul economic (preferabil Facultatea de Cibernetica, Statistica si Informatica Economica);
    • Cunostinte de baza in domeniul contabilitatii-constituie un avantaj;
    • Cunostinte Excel, VBA, SQL(notiuni);
    • Bune abilitati de comunicare si spirit de echipa;
    • Abilitatea de a lucra intr-un mediu flexibil si dinamic;
    • Limba engleza - nivel mediu.

    Responsabilitati

    • Participa la intocmirea rapoartelor financiare periodice (P&L, bilant, cash flow, calcul indicatori de profitabilitate si solvabilitate);
    • Realizeaza rapoarte si analiza de costuri;
    • Intretinerea planului de conturi, a furnizorilor si a jurnalelor predefinite;
    • Acordarea de asistenta si training utilizatorilor pentru diferitele module ale sistemului;
    • Administrarea datelor statice utilizate de sistem;
    • Definirea si mentenanta diferitelor rapoarte din sistem;
    • Urmarirea proceselor operate in sistem de utilizatori;
    • Identificarea elementelor de cost ale departamentelor;
    • Suport oferit Departamentelor in realizarea si verificarea bugetelor pe proiecte.