Specialist SEAP

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile METRO Cash & Carry Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist SEAP active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: METRO Cash & Carry Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Baia Mare
  • Actualizat la: 28.02.2018

    Compania METRO Cash & Carry România este parte integrantă a METRO Cash & Carry Internaţional şi a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti, fiind totodată și prima companie care a introdus pe piața locală sistemul de vânzare cash & carry, cea mai moderna formă de comerț angro, cu plata la ridicarea mărfii.

    Cerinte

    • Cunostinte de vanzari profesionale
    • Orientare catre cerintele pietei si ale clientului
    • Capacitate de comunicare, flexibilitate, loialitate, spirit organizatoric
    • Dinamism si spirit de initiativa
    • Cunostinte limba engleza
    • Cunostinte operare MS Office

    Responsabilitati

    • Gestioneaza portofoliul propriu de clienti inregistrati in SEAP (Sistemul Electronic de Achizitii Publice)
    • Indeplineste planul de vanzari
    • Urmareste si raporteaza rezultatele pe fiecare categorie de clienti din portofoliul atribuit
    • Mentine relatiile cu clientii deja existenti si cu cei noi
    • Produce analize si rapoarte periodice referitoare la clienti si proiectele derulate
    • Se informeaza cu privire la licitatiile aflate in desfasurare si participa la Licitatiile Electronice si
    Cumparari directe
    • Promoveaza imaginea METRO