Specialist XML

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile AMS Human Resources active.

Vezi toate job-urile Specialist XML active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: AMS Human Resources
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 23.02.2018

    AMS Human Resources dezvolta de peste 10 ani proiecte de recrutare pentru numeroase companii prezente pe piata din Romania.

    Cerinte

    - Absolvent studii superioare in domeniul IT
    - Experienta minim 2 ani
    - Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
    - Notiuni despre SGM;
    - Cunostinte despre citire DTD sau schema si/de modificare; creare de la zero;
    - Notiuni medii de CSS
    - Cunostinte de utilizare Regular Expresion;
    - Cunostințe de Xpath;
    - Notiuni de Encoding, de font-uri, XHTML, noțiuni de Epub;
    - Cunostințe minime de ajustare in pagina a pozelor (dimnesionare), notiuni despre tipurile de fisiere folosinte in online si in print;
    - Cunostinte de utilizare Oxygen pentru validari cu schematron
    - Cunostinte de interpretare XML dintr-un document docx
    - Atentie la detalii
    - Atitudine proactiva si spirit de echipa
    - Adaptabilitate rapida la situatii noi si neprevazute

    Responsabilitati

    - Structurarea documentelor conform standardelor
    - Realizeaza design-ul si dezvolta bazelele de date Online
    - Realizeaza design-ul si dezvolta sistemele ERP
    - Realizeaza design-ul si dezvolta sistemele Webshop cu conectare la sistemele ERP
    - Realizeaza design-ul si dezvolta sistemele de Enterprise Content Management

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Salariu motivant
    - Bonuri masa
    - Bonusuri in functie de performanta
    - Pachet servicii medicale
    - Activitati sportive

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (20)