Contabil - perioada determinata 2 ani

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Porsche Finance Group Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil - perioada determinata 2 ani active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Porsche Finance Group Romania
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.05.2018

    Porsche Finance Group Romania se ocupa cu finantarea si asigurarea autoturismelor apartinand marcilor holding-ului: Volkswagen, Audi, SEAT, Skoda, Volkswagen Autovehicule Comerciale, Porsche si Das Weltauto

    Cerinte

    - Studii superioare economice, preferabil finante-contabilitate;
    - Experienta de minim 2 ani in domeniul financiar-contabil;
    - Experienta in activitatea financiar-contabila a societatilor care activeaza in domeniul asigurarilor (brokeri de asigurare, asiguratori) constituie un avantaj;
    - Buna cunoastere a normelor contabile;
    - Cunoasterea limbii engleze si/sau germane;
    - Operare PC, experienta in SAP constituie un avantaj;
    - Atitudine proactiva si spirit de echipa;
    - Capacitate de lucru in conditii de stres;
    - Comunicativ, responsabil, orientat catre detalii, organizat.

    Responsabilitati

    - Importul extraselor bancare si de trezorerie in programul operational, alocarea incasarilor pe facturile clientilor;
    - Efectuarea de inregistrari contabile aferente operatiunilor de trezorerie;
    - Efectuarea rambursarilor de sume catre clienti si a platilor catre asiguratori;
    - Emiterea de facturi in programul operational;
    - Verificarea si contabilizarea facturilor de furnizori diversi;
    - Inregistrarea notelor contabile privind descarcarea cheltuielilor in avans;
    - Verificarea borderourilor de prime de asigurare privind platile catre asiguratori;
    - Intocmirea ordinelor de compensare cu asiguratorii;
    - Tinerea evidentei instrumentelor de plata utilizate de societate in scopul incasarii creantelor (CEC-uri, bilete la ordin, cambii, etc.), completarea borderourilor de incasare a acestora;
    - Confirmari de sold cu furnizorii / clientii societatii;
    - Participarea la actiuni de audit efectuate de catre auditorii companiei si la verificarile si controalele organelor de control fiscal;
    - Informarea permanenta privind noile reglementari fiscale si contabile in vigoare;
    - Respectarea termenelor de executie a lucrarilor/raportarilor, a legalitatii, corectitudinii si calitatii acestora.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Constanta,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (152)