Specialist Administrare & Salarizare

Angajator: IPSO Agricultura
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Buftea
  • Actualizat la: 22.02.2018
    Scurta descriere a companiei

    Numărul 1 pe piața de mașini și utilaje agricole

    IPSO Agricultură, parte a grupului francez Monnoyeur, unul dintre cei mai mari distribuitori de utilaje agricole la nivel internaţional, este lider pe piaţa de utilaje agricole din România. Cu o experienţă de peste 20 de ani pe piaţa agricolă, compania oferă soluţii integrate producătorilor agricoli din România, piese de schimb, service în câmp şi pregătirea operatorilor.

    Cerinte

    CERINŢE

    Minim studii medii, de preferinta cu profil economic;
    Experienta minim 3 ani pe un post similar;
    Atestat Inspector Resurse Umane, de preferat;
    Buna cunoastere a legislatiei muncii si a sistemului romanesc de salarizare;
    Bune cunostinte de operare PC (in special Excel);
    Cunostinte medii de limba engleza si/sau franceza;
    Diplomatie si ascultarea celorlalti;
    Capacitate organizatorica;
    Capacitate de a lucra in echipa;
    Capacitate de analiza;
    Constiinciozitate, acuratete, discretie.

    Responsabilitati

    RESPONSABILITĂŢI

    Evalueaza schimbarile legislative in domeniul administrarii resurselor umane si al salarizarii si defineste impactul acestora asupra activitatii functiunii de adminstrare personal si salarizare;
    Se ocupa de procesul de angajare si activitatile legate de derularea contractelor de munca (emitere si gestionare documente);
    Participa la procesul de salarizare de la centralizarea datelor pana la plata efectiva a salariilor;
    Emite si distribuie “fluturasii” de salarii;
    Participa la completarea, in termenele legale, a declaratiilor lunare, anuale referitoare la salarii (ex. statistica, adeverinte venit, declaratii salariale);
    Realizeaza diverse rapoarte legate de activitatea de Resurse Umane;
    Arhiveaza periodic documentele aferente activitatii;
    Intocmeste si elibereaza la cererea angajatilor, adeverinte de salariu si salariat;
    Raspunde activ la controalele din partea organismelor statului si este responsabil de furnizarea tuturor documentelor necesare si de raspunsul la solicitarile primite.