Internship Design Grafic

Angajator: Cheerup
Domeniu:
  • Internship
  • Marketing
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.02.2018

    Cheerup este o companie in domeniul serviciilor de divertisment. In cei patru ani de la lansare compania am reusit sa dezvoltam cu succes brandul Cheerup. Acum Cheerup este prezent in Cluj-Napoca si Bucuresti urmand planul de extindere in mai multe orase din Romania. Suntem dependenti de fericire si vrem s-o impartasim cu cei care ne inconjoara: clienti, parteneri si colegi.

    Cerinte

    - Sa ai cunostinte de lucru in Photoshop si Illustrator
    - Sa locuiesti in Bucuresti
    - Sa fii informat despre ultimele trenduri
    - Sa fii atent la calitatea lucrarilor livrate
    - Sa fii organizat si atent la detalii astfel incat poti sa-ti gestionezi singur timpul de lucru si sa livrezi rezultate
    - Sa fii dispus sa faci un test dupa ce treci de interviul telefonic. Indemanarea, tehnica si talentul tau va determina daca esti acceptat.
    - Cunostintele de grafica in miscare si imaginatia bogata reprezinta un avantaj

    Responsabilitati

    - Sa participi la sedintele de brainstorming ale echipei pentru a contribui la strategie si pentru a genera idei creative.
    - Sa lucrezi cu echipele noastre de design, social media si de vanzari pentru a crea materiale de marketing, propuneri personalizate, campanii de e-mail si multe altele.
    - Sa pregatesti lucrarile de design pentru evenimentele la care partipam

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Program part-time (4h/zi) cu posibilitate de angajare ulterioara
    - Laptop
    - Traininguri de specialitate
    - Durata programului de internship este 4 luni
    - Imbunatatirea zilnica abilitatilor de design