Sourcing Analyst / English

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Adecco Romania active.

Vezi toate job-urile Sourcing Analyst / English active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Adecco Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.02.2018

    An de an am dezvoltat parteneriate de business puternice cu cele mai reprezentative companii din România. Bazându-ne pe nevoile locale ale clienților noștri, am deschis noi branch-uri în orașele mari din România, ajungând la un număr de 15 sucursale.

    În anul 2017, Adecco România a intrat în cel de-al șaselea an în care este lider local de piață, adăugând continuu noi servicii și dezvoltându-le pe cele existente în strânsă legătură cu complexitatea mediului de business. Poziția de lider în termeni de turnover anual, număr de angajați temporari și poziții de permanent placement închise, este în același timp atât o realizare, cât și o responsabilitate. Acest status ne dă oportunitatea de a inova în termeni de sub-servicii HR și de a aduce valoare adăugată partenerilor noștri prin fiecare proiect HR.

    În acest moment, Adecco România oferă servicii HR 360 de grade, începând cu studiile salariale care au ca scop furnizarea de informații exacte legate de piață și finalizând cu serviciile de outplacement.

    Cerinte

    • Fluent in English
    • University degree
    • 1 year experience in a similar role (preferable)
    • Ability to work independently in a fast-paced environment
    • Ability to manage multiple projects simultaneously
    • Have strong team working skills and a proven ability to contribute to a successful team
    • Excellent communication, interpersonal and organization skills

    Responsabilitati

    • Sourcing candidates relevant to all open vacancies using different channels (web-sites, social networks, direct approach)
    • Supporting the Recruitment Team by managing the company’s career portal, collecting applications, arranging interviews, sending correspondence to applicants
    • Screening applications according to the requirements
    • Effective matching of CV’s to current vacancies
    • Posting roles on various channels and managing applications
    • Scheduling interviews
    • Real-time updating of relevant tracking systems
    • Maintaining contact with potential candidates (via e-mail and phone), offering feedback on all of the project stages

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (63)