Contabil Sef (Cugir)

Vezi toate job-urile Crowe PayOut Romania Membru Crowe Global active.

Vezi toate job-urile Contabil Sef (Cugir) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Crowe PayOut Romania Membru Crowe Global
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Cugir
  • Actualizat la: 20.03.2018

    Intr-o lume unde diversitatea este un element cheie, stim ca este esential sa adaptam serviciile noastre la cerintele clientilor, sa construim solutii customizate pentru fiecare client.

    Motto-ul nostru: Nu exista un serviciu care sa nu poate fi imbunatit.

    Cerinte

    PayOut este in cautarea unei persoane pentru pozitia de Contabil Sef (Cugir) pentru clientul sau, o companie de productie.

    Daca esti interesat de aceasta oportunitate, asteptam cv-ul tau.

    Cerinte:

    - Absolvent de studii superioare economice;
    - Experienta intr-o pozitie de management a unui departament financiar-contabil este considerata un avantaj;
    - Cunostinte solide de fiscalitate, contabilitate financiara si legislatie fiscala;
    - Detinerea unei certificari profesionale in domeniul financiar-contabil (CECCAR, auditor financiar, ACCA, etc) reprezinta un plus;
    - Evidenta contabila pana la nivel de balanta/bilant inclusiv;
    - Persoana dinamica si responsabila;
    - Cunostinte de limba engleza si/sau italiana la nivel mediu-avansat;
    - Persoana organizata, capacitate de analiza si sinteza;
    - Abilitati de comunicare si relationare;
    - Cunostinte PC: Outlook, MSOffice (Word, Excel).

    Responsabilitati

    - Organizarea, indrumarea si conducerea activitatii departamentului financiar-contabil;
    - Verificarea inregistrarilor operatiunilor contabile in sistemul informatic.
    - Urmareste modificarile legislative care pot avea influente economice, financiare, contabile si fiscale asupra companiei, anticipeaza si propune eventuale masuri de optimizare;
    - Raspunderea si elaborarea balantei de verificare;
    - Efectuarea analizei financiar contabile pe baza bilantului;
    - Asigurarea relatiei cu autoritatile administrative si fiscale din Romania;
    - Intocmirea unor situatii si analize, conform cerintelor managementului, ori de cate ori este necesar.
    - Mentine legatura in permanenta cu managementul grupului.

    Alte informatii

    - Mediu de lucru foarte bun, echipa competenta;
    - Angajare pe durata nedeterminata;
    - Pachet salarial avantajos;

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (520)